Види сходів для дому

  • 16 may 2018 16:42:28

 Сьогодні, якщо задатися питанням про таке архітектурному об'єкті як дерев'яні сходи, ви знайдете просто незліченна кількість варіантів, які будуть відрізнятися і за зовнішнім виглядом, і за матеріалом.

Так які ж види можуть підійти для приватного будинку і в чому їх особливості?

Конструктивні відмінності між східцями

В принципі, на сьогодні існує величезна кількість класифікації, які в тій чи іншій мірі зачіпають одну з характеристик різних сходів. Конструктивна ж складова, а також потреби мешканців-одні з найважливіших, тому постараємося вникнути детальніше, і виділити основні види:

  • призначення – ті, які служать з'єднанням між поверхами, направляють до входу/виходу, мають підсобне або прохідне призначення;
  • функції – можуть встановлюватися всередині будинку, зовні (ландшафтні), а також ті, які виконують спеціальні функції;
  • розташування – всередині, зовні;
  • конфігурація – пряма, поворотна;
  • застосування – ті, які стаціонарні, переносні або трансформовані (драбини);

При цьому слід зазначити, що конкретно сходи, які монтуються безпосередньо в будинках, умовно поділяють на три виду-гвинтові, на больцах і маршові. Кожен їх цих типів в свою чергу має свої підтипи.

Особливості

Кожен з трьох основних типів сходів, які застосовуються всередині будинку, мають свої особливості.

Так, наприклад, гвинтові сходи найчастіше застосовується в невеликих приміщеннях. Завдяки їй можна в значній ступені зберегти простір. Для її монтування проте потрібно простір розміром 1-2 м. Слід знати, що площа, яку ви оберете, слід розділити на два, і так вийде розмір сходинки. Тобто, якщо ви берете 1х1 м, то сходинка буде 50 см, а якщо 2х2 м-ТО 1 м. розрізняють такі сходах за формою (круглі, багатокутні) , за конструктивними нюансами, які характеризуються по тому, куди спираються ступені.

Маршовий тип користується найбільшою популярністю, оскільки, як і раніше залишається найбільш практичним, зручним і безпечним варіант. Їх особливість полягає в наявності маршів, які складаються з ряду декількох ступенів. В одному марші має бути не більше 15 ступенів і не менше трьох. Такі сходи також ділять на підтипи по використанню подступенников (відкриті / закриті), по тому, як зафіксовані ступені, за кількістю маршів, і по архітектурній конфігурації.

Останній тип – на больцах, самий повітряний тип, який полягає у фіксуванні і самих сходів на штирі і, найчастіше, і кожної сходинки. Їх примітним знаком є красиві перила.