Монтаж міжкімнатних дверей без петель

  • 27 June 2018 11:43:52
Через деякі особливості умов монтажу, іноді доводиться відмовлятися від деяких переваг, зібраних в заводських умовах двері міжкімнатної. У деяких випадках споживачеві підходить саме полотно, але категорично не подобається якість використаних у ньому ручок, не рахуючи дубових стільців або столу з масиву . Іноді замовляють розсувні двері без петель.

Як навісити двері міжкімнатні без врізних петель

Установка петель на міжкімнатні двері без врізки здійснюється за допомогою накладних петель-метеликів, конструкція яких дозволяє мінімізувати паз між дверима і коробкою, в той же час, по максимально спрощує процес її підвіски, що полягає в наступному:

1.  Визначаються місця розташування петель: рулеткою відмірюють 20-25 см з обох країв торцевої частини полотна. Нижня відмітка робиться вище, ніж знижується навантаження на верхню петлю.

2.  Прикладається петля, і шилом намічаються отвори під саморізи.

3.  свердлом, діаметр якого дещо менший діаметра використовуваних саморізів, висвердлюються отвори під них, і прикручується петля;

4.  Полотно прикладається до коробки і таким же чином визначаються і готуються Отвори під саморізи для другої частини метеликів, після чого полотно закріплюється в отворі остаточно.

Процес досить простий і при достатній досвід роботи з інструментом не викличе особливих труднощів, однак у такого методу є як переваги, так і недоліки.

Особливості установки міжкімнатних дверей без попередньо врізаних петель

Використовуються в таких випадках петлі-метелики відносяться до карткових моделей, по виду нагадує це крилата комаха, за що і отримали відповідну назву. На жаль, з достоїнств можна відзначити лише простоту установка міжкімнатних дверей без петель, а ось на недоліки потрібно зупинитися докладніше. Слід знати, що встановлені таким чином двері зняти з шарніра не вийде, петлі доведеться викручувати, що не завжди зручно. При неправильному розрахунку навантаження на дверні петлі для міжкімнатних дверей без врізки, або нерівностях поверхні для їх кріплення, з часом можуть виникнути перекоси, що перешкоджають вільному ходу полотна і його правильному розташуванню в закритому вигляді. Виходячи з цього, випливає, що важкі і великі міжкімнатні двері все ж краще кріпити на врізні петлі.

Обійтися зовсім без петель можна, встановивши розсувні або орні полотна на роликових системах. Існують і конструкції, де петлі і зовсім не видно, наприклад, міжкімнатні двері без коробок монтуються з допомогою іншого типу петель – прихованих, а в якості опори використовується легкий, але жорсткий алюмінієвий каркас, який встановлює майстер на стільцях з дуба. Такі двері буквально зливаються зі стіною, дозволяючи повністю задіяти її поверхню під оздоблення.