Міжкімнатні двері з клеєних конструкцій

  • 27 June 2018 10:42:39

Створення високотехнологічних виробництв, прорив в технологіях, споживчий запит на натуральні матеріали та їх обмежений ресурс – все це фактори, що визначили розвиток нового напрямку деревообробки – клеєних конструкцій. На їх основі створено і з успіхом функціонує створення різноманітної продукції, яка позиціонується як вироби з клеєного бруса. Виготовляють з клеєного бруса дерев'яні двері, вікна, меблі, та інші конструкції.

Технологія клеєного матеріалу, що використовується для створення дверей

Суть технології полягає в наступному: кілька дерев'яних дощок за допомогою певних сполучних складів і високого тиску спресовуються в міцний масив-брус, балку, дошку та ін. При цьому, волокна окремих частин підбираються таким чином, що розташовуються по відношенню один до одного різноспрямовано, що в рази збільшує міцність такого матеріалу. Основними перевагами таких конструкцій є:

  • стійкість до розтріскування і деформаціям;
  • універсальність клеєних конструкцій;
  • підвищена жорсткість виробів, міцність, тривалий термін експлуатації;
  • екологічність натуральних матеріалів у порівнянні з деревними плитами;
  • ефективне використання деревини;
  • можливість отримання конструкції різних розмірів.


якщо більш пильно розібрати якості матеріалу, можна знайти кілька недоліків, найбільш вагомими з яких є ціна і необхідність суворого дотримання як технології виготовлення євробрусу, так і створення з нього клеєних дверей з дуба.

Двері, в яких використовуються клеєні матеріали

Одним з переваг матеріалу є можливість його використання для створення дверей різної конфігурації і конструкція. Властивості бруса мають на увазі жорсткість створених виробів, т. е. та форма, яка була надана виробу, зберігається тривалий час, без деформацій, тріщин, які властиві цілісному дереву.

З євробрусу можна замовити міжкімнатні двері з сосни з індивідуальними параметрами виключно під певний отвір з особливою конфігурацією і розмірами. Розсувні, розпашні, одно-і двостулкові, з склінням і повністю закритими полотнами – це далеко не повний перелік двері.

До Речі, клеєні дерев'яні ламелі використовуються і в міжкімнатних розсувних дверях типу «купе» або «гармошка», вони надають сучасним формам солідність і шарм, виділяють тепло і затишок, закладені у деревній структурі. При цьому міцність таких дверей набагато вище тих, в виготовленні яких використовується цілісне дерево. Більш того, технологія дозволяє позбутися від смоляних кишень, сучків, і інших дефектів, які характерні для дерев'яних виробів.