Міжкімнатні двері на роликах: які механізми використовуються в їх конструкції

  • 27 June 2018 10:44:35

За великим рахунком, надійність двері вхідний зсувного і розсувного типу багато в чому залежить від того, які механізми використані при їх створенні. У сучасній Росії досить просто купити міжкімнатні двері на роликах – кількість виробників таких виробів постійно зростає, а ринок вже рясніє пропозиціями різних роликових систем і напрямних для них. Щоб розуміти суть питання і впевнено орієнтуватися у масиві конструкцій, варто знати кілька особливостей, властивих на розсувних дверях на роликах.

Класифікація типів конструкцій міжкімнатних дверей на роликах

Принцип роботи таких полотен залежить від обраної конструкції. Навісні зсувні і розсувні міжкімнатні двері на роликах в якості напрямних використовують міцні металеві профілі прямокутної форми, оскільки вони не тільки є опорою для роликів, але і несуть всю тяжкість полотна. Для навісних конструкцій важливо враховувати цей момент при виборі матеріалу і перетину рейки для підвісу. На фото міжкімнатні двері на роликах в підвішеному стані виглядають досить привабливо. Однак, варто зауважити, що достоїнств крім простоти і дешевизни таких дверей, набагато менше, ніж недоліків. Наприклад, якщо двері будуть занадто тонкими, то їх термін служби закінчиться досить швидко, причому постраждає не система роликів, а саме полотно за рахунок навантаження і горизонтального розгойдування в момент відкриття-закриття.

Більш довговічні конструкції типу «купе», в яких основне навантаження лягає на нижню направляючу, а верхня лише коригує рух полотна, надаючи йому плавність і виключаючи заклинювання механізму, що часто трапляється в підвісних дверях. Але для їх якісного монтажу необхідно обов'язково вирівняти горизонтальні поверхні, на які згодом будуть встановлюватися рейки.

Як підібрати ролики і напрямні для міжкімнатних дверей

Помилково вважати, що міжкімнатні двері роликах, ціна яких досить висока, стануть гарантією тривалої і безаварійної експлуатації. Крім того, що потрібна грамотна установка таких дверей, важливо, щоб механізми ковзання були правильно підібрані з таким параметрами, як:

  • допустиме максимальне навантаження на ролики (від 30 до 80 кг);
  • порівнянність товщини двері з розмірами кріплень;
  • відповідність розмірів роликів і направляючий.

Бажаючи встановити в своєму будинку або квартирі розпашні двері, варіанти планування, конструкцію та механізми необхідно підбирати ще на етапі створення проекту, максимально ефективно використовуючи їх експлуатаційні якості. Наприклад, припускаючи встановити полотно з легкого матеріалу, не варто використовувати дорогі посилені ролики, розраховані на набагато більшу вагу. А ось необдумана економія може обернутися передчасним зносом роликів на розсувних міжкімнатних дверей і необхідністю заміни вийшли з ладу деталей.