Компактні міжкімнатні двері-гармошка

  • 27 June 2018 10:40:06

Якщо аналізувати житло, яке переважає на вторинному ринку, то стане зрозуміло, чому міжкімнатні двері користується популярністю. Незручне планування, маленькі кімнати і двері, відкриття яких створює проблему для тих, хто намагається потрапити в інші приміщення, стали приводом для того, щоб власники малогабаритного житла звернулися до конструкції, яка вирішує проблему кардинально, визначаючи великі дубові двері в більш просторі житла.

Переваги двері типу «гармошка»

Що таке гармошка, знають усі, і амплітуда трансформації її хутра від десятка сантиметрів до ширини розведених рук напевно наштовхнула конструкторів на створення подібних дверей, які припали до смаку споживачеві. До позитивних якостей можна віднести:

  • зручність;
  • практичність;
  • відсутність кріплень до підлоги;
  • плавний і безшумний хід;
  • широкий спектр матеріалу виготовлення, в т. ч. пластмаси, шкіри або тканини;
  • різноманітний дизайн;
  • простота виготовлення і монтажу.

Не обійшлося і без недоліків. Вважається, що багатокомпонентна конструкція недостатньо надійна, але якщо врахувати, що установка двері - гармошки міжкімнатні, то цей пункт можна не розглядати серйозно. Те ж саме можна сказати і з приводу слабких теплозберігаючих показників. Більше серйозним мінусом в багатокімнатної квартирі є недостатня ступінь ізоляції від шумів, тобто спальня або дитяча не зовсім ті приміщення, в яких можна використовувати таке полотно. В іншому ніщо не заважає купити міжкімнатні двері-гармошку і встановити її в кухні, санвузлі, використовувати для комори або душової. Тим більше, що конструкції з пластику не бояться вологи і перепаду температур, які нерідкі в цих приміщеннях.

Двері гармошка: як влаштована і функціонує

Основу конструкції складають кілька вертикальних панелей, зібраних за принципом «жалюзі», ширина яких може варіюватися в залежності від цілей, поставлених дизайн-проектом і розміру отвору, в якому планується монтувати готове полотно. Багато в чому ціна міжкімнатних дверей-гармошки залежить від якості використовуваних в конструкції деталей, збірки і роликової фурнітури на підшипниках, що забезпечують рівномірний рух полотна і тривалість термінів його експлуатації. Ясно, що недорогі варіанти виходять з ладу швидше, ніж якісні фірмові деталі. Але істотна частина її вартості припадає на матеріал ламелей, про різноманітності якого ми вже згадували.

Численні виробники пропонують виконати розсувні двері, але на стандартні дверні отвори можна підібрати полотно в каталозі готової продукції, де вказані фото і ціни на міжкімнатні двері-гармошку. В комплекті обов'язково повинні бути присутніми напрямні рейки, ролики і стопори для фіксації дверей в крайніх положеннях. Двері, забезпечені електроприводом, можна приводити в рух за допомогою пульта.