Який матеріал віддати перевагу при виборі дерев'яних сходів?

  • 21 may 2018 14:06:23

Деревина була, є і, напевно, буде найбільш затребуваним будівельним матеріалом. Її краса, натуральність і інші властивості, залучають значну кількість користувачів.

Не винятком, природно, стали і дерев'яні сходи, які зводять всередині приватних будинків. Так, наприклад, самими популярними видами деревини залишаються букові, дубові та листяні варіанти. Інші види застосовують значно рідше, проте давайте розберемося з усім по порядок.

Щоб вибрати матеріал для будівництва або виконання якихось конструктивних елементів будівлі, важливо з'ясувати такі властивості деревини:

  • щільність. Цей показник один з найважливіших, оскільки при недостатній щільності, вся конструкція втратить в міцності. Однією з найменш щільних порід вважається ялиця, у якої показник не перевищує 375 кг/м. куб. А ось у ясена і дуба він сягає 680 кг/м. куб.;
  • будова;
  • вологість. Цей показник не має права бути вище 12 %, інакше стійкість деревини та її фортеця буде недостатньою;
  • зрілість;
  • міцність;
  • твердість. Цілком логічно, що завдяки цьому показнику змінюється і стійкість всієї конструкція. Так, наприклад, найбільш м'яким деревним представником є тополя і ялиця. А самою твердою-бук. Слід зазначити, що є і проміжні види, які можуть підійти для окремих частин.

Дуже важливим показником залишається правильне висушування деревини, оскільки її може повести при неправильній процедурі, або ж можуть з'явитися тріщини, а це в свою чергу позначиться на міцності матеріалу. Щоб виготовити сходи, можуть бути використані і хвойні, і листяні види.

Підходящі хвойні види

Незважаючи на досить м'яку структуру, найбільшою популярністю користується сходи з сосни. Причина цього - в простий обробці і податливості дерева. Приємний теплий відтінок і запах приваблюють багатьох. Однак все ж краще не робити всі частини сходів тільки з сосни, а обмежитися окремими її елементами.

Далі по привабливості слід ялина. Однак її обробка складна і витратна. Мінусом також стає схильність їли до гнильних процесів. Найкраще застосовувати її тільки для подступенок, не використовуючи для інших частин. Теж саме стосується ялиці.

Більш податлива і в теж час міцна - деревина кедра. Однак найкращі показники показує модрина.

Підходящі листяні види

Як говорилося вище, найбажанішим матеріалом залишається сходи з дуба, які мають найкращі показники. Дуже наближений до нього варіант сходи з ясена, однак цей вид часто застосовують для поручнів і перил.

Слід зазначити, що найкращий за міцності бук, однак він занадто сильно вбирає вологу, що може стати причиною його псування.

Правильно висушена береза також чудово впорається з поставленим завданням, заковика лише в тому, що якісний матеріал практично не знайти. Однак якщо все ж це зробити, то вийдуть прекрасні балясини, перила, поручні та інші дрібні елементи.