Як оновити дерев'яні двері

  • 18 June 2018 13:57:44

Двері в інтер'єрі виконує не тільки свої основні функції, але і є важливою декоративною деталлю. Саме тому, роблячи ремонт в квартирі, люди часто цікавляться, як оновити дерев'яні двері, щоб надати їм більш свіжого, сучасного, стильного зовнішнього вигляду, і не витрачати грошей на покупку нових.

Щоб придумати, як оновити старі дерев'яні двері, не обов'язково бути талановитим дизайнером, або фахівцем з монтажу. Досить мати кілька годин вільного часу, підручні засоби, трохи фантазії і, звичайно ж, бажання виконати дану роботу чудово, не допускаючи помилок.

Способи оновлення дверної конструкції

Власники дорогих будинків або квартир, в яких встановлені елітні дерев'яні двері, звичайно ж, не ризикнуть самостійно їх ремонтувати, і звернуться за допомогою до реставратор. Однак для тих, у кого двері виготовлені з якісних порід дерева середньої цінової категорії, таке рішення може здатися нерозумним, оскільки існує маса способів оновити дерев'яні двері своїми руками. Наприклад, можна скористатися одним з найпопулярніших способів:

  • фарбування. Кожна людина в силах самостійно пофарбувати дверну конструкцію. Якщо ж є навички малювання, можна зробити художній розпис, і такі двері будуть виглядати як одна з найдорожчих моделей;
  • нанести візерунок за допомогою трафарету. Для цього не потрібні особливі вміння, оскільки трафарет можна купити в магазин;
  • обшивка. Використовуючи клей і тканину, можна зробити шикарну обробку дверей. Головне робити все акуратно;
  • фотошпалери. Раніше для обробки дверей використовували звичайні шпалери, чому б не обклеїти їх фотошпалерами з красивим малюнком?
  • якщо важко вибрати спосіб, як оновити старі дерев'яні двері своїми руками, можна зробити їх старовинними: досить пофарбувати їх темною, а потім світлою фарбою, зробити потертості і додати елементи старовинного декору;
  • декупаж – ще один відмінний спосіб оновлення дверних конструкцій, який, безсумнівно, викличе захват у всіх;
  • ламінування: трохи складний, але вельми оригінальний спосіб оновити дверну конструкцію в домашніх умовах.

Особливі вказівки

Як можна оновити дерев'яні двері своїми руками, фахівці часто показують на фото, які виставляють на різних сайтах. Варто відзначити, що лаковані двері, або фарбовані, необхідно попередньо підготувати шляхом видалення залишків лаку або фарби.

Щоб перетворити стару дверну конструкцію, покриту лаком, необхідно зняти старе покриття, використовуючи наждачний папір, машинку для шліфування, або інший інструмент, видалити задирки, зробити поверхню рівною і гладкою. Потім можна приступати до реставрація.

Якщо двері з масиву сосни, то їх не обов'язково фарбувати, або використовувати інший спосіб оздоблення. Досить просто покрити їх лаком, і їх натуральна зовнішність буде виглядати ідеально.