Історія дверей: відомі двері світу

  • 24 April 2018 14:26:51

До застосування дверей стали вдаватися ще в давній час, коли слід було подбати про збереження тепла в оселі. І хоча стародавні племена не використовували їх в тому розумінні, яке представляється нам зараз, суть від цього не змінювалася. Вони вдавалися до ширм і навісів з шкури тварин, а також до закладення проходу камінням.

Перші ж відомості про двері, які можна зустріти серед історичних записів, датуються першим тисячоліттям н. е. У Римі, Єгипті та Стародавній Греції для виготовлення даного об'єкта часто вибирали деревину смоківниці.

Далі вже в період Середньовіччя, для декорування об'єкта стали використовувати бронзу, аж повною заміною дерева цим металом. І хоча конструкція мала величезну вагу, вона прекрасно справлялася з обороною будівель і укріплень.

Цікаво, що перші автоматичні конструкції були датовані періодом Стародавнього Єгипту, механізм у яких спрацьовував при підпалі або загасанні вогню.

Міжкімнатний варіант дверей вперше був використаний в др. Римі, і робили їх з деревного матеріалу.

Згадки про скляну конструкцію з'явилися в 18 столітті у Франції.

Кілька прикладів найкрасивіших дверей

Ні для кого не стане секретом, що дерев'яні двері  завжди вважалися способом показати свій достаток і статус. Споконвіку цю конструкцію намагалися прикрашати і декорувати і металами, та камінням, і дорогою деревиною. Через це не дивний і той факт, що сьогодні існують натовпи кращих дверей по всьому світу. Туди входять і палацові моделі, і двері в храмах і святилищах, і просто красиві полотна будинків. Вони мають унікальну форму і дизайн, чим і привертають велику кількість бажаючих на них подивитися.

Виділимо п'ять найбільш цікавих прикладів:

  • приїхавши в Словенію, не полінуйтеся під'їхати і уважно вивчити двері в соборі Св. Ніколаса. На полотні дверей нанесена історія даної єпархії. Вони похмурі і гнітючі, проте все одно викликають захоплення майстерністю роботи;
  • приїхавши в Лондон, напевно кожен бажає відвідати і Вестмінстерське абатство. Так от двері з дуба з різьбленою обробкою визнані самим старим полотном всього Лондона;
  • захоплююче видовище чекає вас і на вході в собор Св. Іоанна Хрестителя. Тут вік дверей сягає 2 тис. років. Двостулкове полотно, виготовлене з бронзи і декороване різними візерунками, було перевезено з курії Юлія (Рим) в 18 столітті;
  • а ось в Новгороді любителям архітектури варто поглянути на Софійський собор, на варті якого знаходяться Магдебурзькі ворота. Бронзове полотно містить на собі біблійні сцени, які виконані з неймовірним мистецтвом. Рахуватися що з Візантії їх привіз Ярослав Мудрий;
  • в Столиці Ірану є Мармуровий палац, кожні двері якого можна назвати твором мистецтва, за чудове різьблене прикраса, виконане не тільки по дереву, але ще і по металу і каменю.