Двері з клеєного масиву

  • 22 June 2018 11:04:56

Двері з клеєного масиву - це одне з кращих рішень, яке тільки можна знайти для облаштування свого будинку. У багатьох почули слово «клеєний» створюється хибне враження про якість матеріалу, але це абсолютно не так, і навіть навпаки. Щоб переконатися в цьому, варто ознайомитися з його особливостями і короткою технологією виробництва міжкімнатних дверей з масиву дерева, тоді у вас не залишиться і частки сумнівів у правильності свого вибору.

Головна особливість технології виробництва

Міжкімнатні двері з клеєного масиву відносяться до виробів преміум-класу, з вишуканим зовнішнім виглядом і перевіреною часом ступенем надійності. Спосіб виробництва основного матеріалу був запатентований в Німеччині більше століття тому (точніше – в 1906 році), суть технології зрозуміла за назвою: Це не одна цілісна дошка, а кілька, званих «ламелями», які склеєні між собою під високим тиском і в підсумку утворюють багатошаровий масив.

Характерною особливістю є положення ламелей, в них обов'язково має проглядатися напрямок волокон деревини кожного шару в протилежні сторона. Такий прийом дозволяє значно підвищити міцність дерев'яних дверей з ясена, збільшуючи опір вигину (деформації), а значить і довговічність.

Для виготовлення застосовуються різні породи деревини: дуб, вільха, ясен, дуже часто перевагу віддають доступним за вартістю дверях з клеєного масиву хвоя.

Переваги матеріалу

Головне перевага матеріалу – це його натуральність, ви купуєте виріб природного походження, з самого справжнього дерева (і це не пиломатеріали або відходи). Серед переваг можна виділити:

  • екологічність;
  • довговічність;
  • підвищену міцність;
  • ефектність зовнішнього вигляду, вишуканість і презентабельність будь-якої моделі.

Приваблює покупців, судячи з відгуків, і ціна, вона на двері з клеєного масиву дуба виявляється на порядок нижче, ніж у виробів з цільного дубового полотна. Цікаво, що останній критерій – вартість – багато хто розцінює як недолік, адже у тих виробів, які виготовлені з пиломатеріалів, вона ще нижчий.

Кілька рекомендацій по покупці

В висновку варто виділити важливий і доведений факт: вироби з клеєного масиву дійсно міцні і довговічні в експлуатації, але всі характеристики знаходяться в прямій залежності від якості збірки і відповідальності виробник. Тому, роблячи вибір, слід звертати увагу на будову полотна (в клеєному масиві чітко проглядається спрямованість волокон), наявність гарантій і на те, чиє виробництво.

Ціна у різних виробників може істотно розрізнятися, але купуючи двері під скло, намагайтеся переконатися в тому, що отримали надійний і безпечний виріб. Якщо потрібно заощадити, краще не ризикувати якістю, а просто зробити покупку в інтернет-магазині, де ціна завжди приємна.